Kedves Szülők, Nagyszülők!


Örülök, hogy felkeresték honlapunkat, mely a dombóvári Szivárvány Óvoda uszodájában zajló óvodás, csecsemő- és kisdedúszásról ad Önöknek információt. Betekintést nyernek az itt folyó foglalkozásokba, ha megtekintik a képeket, videókat.



Az óvodás úszásoktatás már 30 éve működik ebben az uszodában. Nem csak a dombóvári ovisok, hanem a környező falvak ovisai is ebbe az uszodába járnak, így évente 350-400 kisgyermek élvezi a már felújított, vízforgatós medence kellemes vizét. Az óvodai úszás célja a vízhez-szoktatás, a víz megszerettetése, eszközök nélkül is érezze biztonságba magát a gyermek. Merjen lebújni a víz alá anélkül, hogy vizet nyeljen, merjen ráfeküdni a hasára és a hátára. Természetesen azok gyerekek, akik több turnust is végig járnak (egy turnus 10 foglalkozás), már megtanulják a gyors- és hátúszás lábtempóját, kartempóját, és a levegővételt. Az ovis úszás feltétele a Dombóvári Sportiskola Úszó Szakosztályába kerüléséhez is.



A csecsemő- és kisdedúszás 2009. október 9-én kezdődött el, amire már sokan vártak. A résztvevők a legnagyobb magyarországi hagyományokkal rendelkező csecsemőúszás programban vehetnek részt. Budapesten a nagytétényi uszodában Karsay Ferenc és dr. Gömöry Géza kezdett foglalkozni uszodai körülménye között csecsemőkkel 1986-ban. 1993-ban hozták létre a Bébiúszás-oktatók Országos Egyesületét, melynek az oktatóképző tanfolyam elvégzése után én is tiszteletbeli tagja lehettem. Mi is az a csecsemőúszás? Egészséges csecsemők három és hat hónapos kora közötti időszakban elkezdett, szervezett körülmények között, a szülők bevonásával zajló, képzett oktató segítségével történő vízhez-szoktatását, és komplex, elsősorban vízi, mozgásfejlesztő programját értjük. A csecsemőúszás a veleszületett reflexeken (elsősorban a búvárreflexen) és elemi mozgásmintákon alapszik. Természetesen külön mozgásanyaga van a búvárreflexszel rendelkező, illetve már nem rendelkező gyermekeknek. A 9 hónap feletti gyerekek kisdedúszáson vesznek részt.

A víz olyan fokú szabadságot biztosít a babák szabad, önálló mozgásához, amely szárazföldi mozgásnál elképzelhetetlen. A babák edzettségi szintje az aktív mozgás hatására nő, ezáltal ellenálló képességük a betegségekkel szemben növekszik, mozgásfejlődésük gyorsabbá válik. Az úszás előnyös élettani hatások mellett megadja a közös családi játék és tanulás élményét, a kicsikben kialakul a szülők iránt érzett feltétlen bizalom. Remélem mindenki jól érzi magát ebben az egy órában!

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Somogyiné Vincze Ildikó
Oktató